TĚHOTNÉ A PO PORODU

PÉČE O ŽENY TĚHOTNÉ A PO PORODU

Příprava na těhotenství, porod a poporodní období

Obsah a podoba se odvíjí od představ a potřeb klienty, služby lze vzájemně kombinovat dle individuálního přání.

Formou může být slovní konzultace na aktuální témata, zprostředkování informací, ujasňování představ a priorit v těhotenství, při porodu, péči o dítě, práce s obavami z nastávajících situací a událostí. Po porodu podpora zpracování porodního prožitku.

Další podobou je příprava těla prostřednictvím práce s pánevním dnem, zdravotním cvičením či kraniosakrální biodynamikou.

Věnovat se Vám bude Petra Levá

Cena: 650 Kč / 60 minut.

Těhotenské masáže

Období těhotenství je pro ženu zvláště výjimečné, zažívá důležité fyzické a emocionální změny a velkou úlevou v tomto období jí mohou od drobných zdravotních obtíží a psychické rozladěnosti pomoci blahodárné účinky masáže.

Více informací k těhotenským masážím zde.

Masírovat Vás bude Ivana Procházková.
Cena a kontakty pro objednání zde.

Těhotenské a poporodní kranio

Kraniosakrální biodynamika je v těhotenství velmi vhodnou metodou pro svou jemnost a hloubku. Těhotným ženám umožní připravit se na porod, rozpustit obavy, spojit se se svou silou, načerpat energii, odpočinout si a celkově se zharmonizovat.

Po porodu pomůže s poporodní integrací a regenerací ženě i novorozenci, s usazením se v nové životní situaci, prohloubením vztahu matky a dítěte, zpracováním porodního prožitku a dočerpání sil.

Pod odkazem bližší informace k těhotenskému a poporodnímu ošetření.

Kranio ošetření u nás poskytuje Petra Levá.
Cena a kontakty pro objednání zde.

Práce s pánevním dnem během těhotenství a po porodu

Kondice pánevní dna může zásadním způsobem ovlivnit zda otěhotníme, jak těhotenství prožíváme, jak bude probíhat porod a co při něm budeme cítit.  V době po porodu jeho správná aktivace podpoří regeneraci celého středu těla a pomůže ženě vrátit se zpět do kondice. Je prevencí či nápravou obtíží typu úniky moči, bolesti beder, poklesu dělohy, pocitu přílišné otevřenosti a tíže na hrázi, napomáhá hojení porodních poranění, zpracování porodního prožitku a dalších. 

Práce s pánevním dnem v těhotenství a po porodu má svá specifika, která je třeba znát a respektovat. Nejen z pohledu těla, ale i duše.  Pod odkazem nejdete bližší informace o způsobu práce s pánevním dnem  naší lektorky, Petry Levé.

Cena a kontakty pro objednání zde.

Rekondice po porodu

Těhotenství a porod je pro ženu intenzivním procesem, který má velký vliv na její tělo – zejména v oblasti pánevního dna, břicha, beder a kříže často zůstává  oslabení, které se může odrazit na fungování našeho těla bezprostředně po porodu, ale i dlouho po něm, příp. v dalším těhotenství. Pokud tělo v poporodním období podpoří správná  pohybová aktivita, není třeba se potýkat s poklesem pánevního dna, močovou inkontinencí, bolestmi v zádech či rozestupem přímých břišních svalů (diastázou).

Budete-li chtít, můžeme přístup k tělu podpořit i psychosomatickými aspekty, které regeneraci těla urychlí.

Bližší informace o způsobu práce s pánevním dnem a zdravotním cvičením

Rekondiční techniky po porodu Vám u nás zprostředkuje Petra Levá

Cena: 650 Kč / 60 minut.

Výživa během těhotenství a po porodu

Správné stravování je velmi důležitý aspekt pro nastávající maminku. A jak zjistíme, co to je? O výživě v těhotenství byla napsána spousta knih, které si někdy vzájemně protiřečí. Nejjednodušší je zaměřit se na konzumaci přirozené stravy tak, aby byl pokryt komplex všech nezbytných živin pro rostoucí plod. Budoucí človíček je celých devět měsíců vyživován z matčiny krve a to, čím se nastávající maminka „živí“ velmi ovlivňuje další život miminka nejen po narození, ale vlastně celé dětství až do dospívání.

Sestavením individuálního talíře pro nastávající maminku můžeme předejít těhotenským nevolnostem, enormním chutím na sladké, přejídání, či zbytečnému přibírání na váze. Můžeme také dopředu naplánovat jídelníček pro dobu po porodu a kojení.

A co dělat, když se otěhotnět nedaří? Vytvoříme pro ženu jídelníček nejen pro očistu organizmu, ale hlavně pro posílení zárodečné energie v ledvinách.

Výživové poradenství poskytuje Dagmar Lužná

Ceny a kontakty pro objednání najdete zde.

Kontakty pro objednání či bližší informace

najdete u osob, poskytujících příslušnou službu.