TĚHOTNÉ A PO PORODU

PÉČE O ŽENY TĚHOTNÉ A PO PORODU

Příprava na těhotenství, porod a poporodní období

Obsah a podoba se odvíjí od představ a potřeb klienty, služby lze vzájemně kombinovat dle individuálního přání.

Formou může být slovní konzultace na aktuální témata, zprostředkování informací, ujasňování představ a priorit v těhotenství, při porodu, péči o dítě, práce s obavami z nastávajících situací a událostí. Po porodu podpora zpracování porodního prožitku.

Další podobou je příprava těla prostřednictvím práce s pánevním dnem, zdravotním cvičením či kraniosakrální biodynamikou.

Věnovat se Vám bude Petra Levá

Cena: 650 Kč / 60 minut.

Těhotenské a poporodní kranio

Kraniosakrální biodynamika je v těhotenství velmi vhodnou metodou pro svou jemnost a hloubku. Těhotným ženám umožní připravit se na porod, rozpustit obavy, spojit se se svou silou, načerpat energii, odpočinout si a celkově se zharmonizovat.

Po porodu pomůže s poporodní integrací a regenerací ženě i novorozenci, s usazením se v nové životní situaci, prohloubením vztahu matky a dítěte, zpracováním porodního prožitku a dočerpání sil.

Pod odkazem bližší informace k těhotenskému a poporodnímu ošetření.

Kranio ošetření u nás poskytuje Petra Levá.
Cena a kontakty pro objednání zde.

Práce s pánevním dnem během těhotenství a po porodu

Kondice pánevní dna může zásadním způsobem ovlivnit zda otěhotníme, jak těhotenství prožíváme, jak bude probíhat porod a co při něm budeme cítit.  V době po porodu jeho správná aktivace podpoří regeneraci celého středu těla a pomůže ženě vrátit se zpět do kondice. Je prevencí či nápravou obtíží typu úniky moči, bolesti beder, poklesu dělohy, pocitu přílišné otevřenosti a tíže na hrázi, napomáhá hojení porodních poranění, zpracování porodního prožitku a dalších. 

Práce s pánevním dnem v těhotenství a po porodu má svá specifika, která je třeba znát a respektovat. Nejen z pohledu těla, ale i duše.  Pod odkazem nejdete bližší informace o způsobu práce s pánevním dnem  naší lektorky, Petry Levé.

Cena a kontakty pro objednání zde.

Rekondice po porodu

Těhotenství a porod je pro ženu intenzivním procesem, který má velký vliv na její tělo – zejména v oblasti pánevního dna, břicha, beder a kříže často zůstává  oslabení, které se může odrazit na fungování našeho těla bezprostředně po porodu, ale i dlouho po něm, příp. v dalším těhotenství. Pokud tělo v poporodním období podpoří správná  pohybová aktivita, není třeba se potýkat s poklesem pánevního dna, močovou inkontinencí, bolestmi v zádech či rozestupem přímých břišních svalů (diastázou).

Budete-li chtít, můžeme přístup k tělu podpořit i psychosomatickými aspekty, které regeneraci těla urychlí.

Bližší informace o způsobu práce s pánevním dnem a zdravotním cvičením

Rekondiční techniky po porodu Vám u nás zprostředkuje Petra Levá

Cena: 650 Kč / 60 minut.

Kontakty pro objednání či bližší informace

najdete u osob, poskytujících příslušnou službu.