UŠNÍ A TĚLOVÉ SVÍCE

UŠNÍ SVÍCE A TĚLOVÉ SVÍCE

Ušní svíce jsou výborným pomocníkem a relaxační metodou pro uvolnění a změkčení vnitřních sekretů ucha.  Vhodné při rýmě a zalehlých uších, šumění v uších, nedoslýchavosti, působí na celkové uvolnění při stresu a únavě

Tělové svíce působí na mnoha úrovních těla i duše. Pročišťují fyzické a emocionální tělo, harmonizují energetická centra a rozproudí stagnující energii. Přikládají se na postižené oblasti na těle a pomocí komínového efektu vytahují z těla záněty, otoky, krevní sraženiny, cysty, hleny, apod.

Použití ušních a tělových svící je návratem k přírodním technikám, používá se jako relaxační metoda, která využívá účinků tepla ohně.

Aplikace svící je vhodná v kombinaci s reflexní terapií, uvolněním krční páteře a jemnou masáží hlavy v délce 60 nebo 90 minut.

Cena

Ceny najdete v Ceníku masáží.

Kontakty pro objednání

Více o ušních svících:

Způsob aplikace

Zapálená ušní svíce podložená hliníkovou fólií se vloží svisle do ucha kulatým koncem, v němž je umístěna fólie. Teplo a kouř vnikají do ucha, kde způsobují uvolnění tlaku v příušních dutinách. Nastává zmírnění napětí v uchu i hlavě. Uvolňují se staré usazeniny a stimuluje se tvorba nového ušního mazu. Teplo působí i na periferní oblast mikrosystému ušního boltce. Klient vnímá hořící svíci jako velmi příjemné, hřejivé a uklidňující slabé praskání ohně v krbu.

Klient leží na boku a zapálená svíce se mu opatrně vloží nehořícím koncem kolmo do zvukovodu. Po celou dobu hoření se svíce přidržuje. Po aplikaci zvukovod opatrně vyčistíme tupou špachtlí od zbytku ušního mazu a dočistíme vatou. Poté se klient přetočí na druhý bok a svíce se aplikuje do druhého ucha.

Zapálená tělová svíce se přiloží nehořícím koncem kolmo k tělu na postižené místo, podloží se papírovým ubrouskem nebo látkovým kapesníčkem. Působením tepla a jemného podtlaku se uvolňuje napětí v těle, klient může vnímat jemné prohřátí a uvolnění v dané oblasti. Po skončení aplikace, spodní části svíce, můžeme nalézt usazené nečistoty v podobě tvrdých hrudek, které se dostaly podtlakem z těla ven.

Kontraindikace

Obecně nejsou známy. Neprovádět u dětí do 6 let, při zánětu ušní dutiny; u alergiků na včelí produkty; při zvýšené teplotě (angíně); při jakémkoliv nepříjemném pocitu (bolesti) terapii přerušit.

Terapii je vhodné doplnit masáží chodidel nebo krátkodobou relaxací.

Relaxační svíčky se i dnes vyrábí ručně ze směsi včelího vosku a přírodní tkaniny. V některých případech mohou být přidány i výtažky z osvědčených léčivých bylin ve formě éterických olejů.

Složení svící: včelí vosk, parafín, přírodní tkanina, hliníková fólie, silice léčivých rostlin.