MOXOVÁNÍ

MOXOVÁNÍ

Moxování, neboli požehování pelyňkovou cigaretou, je metoda, která vychází z léčebné filosofie tradiční čínské medicíny a dochází při ní k prohřátí a stimulaci akupunkturních bodů, k aktivaci vnitřních orgánů a k celkové harmonizaci energie v těle. Využívá účinků tepla a dodává potřebnou chybějící energii do organismu.

Moxování je vhodné:

  • při poruchách trávicího traktu (průjem, zácpa, žaludeční vředy),
  • chronickém onemocnění dýchacích cest (záněty, astma),
  • menstruačních potížích a nemocech močopohlavního ústrojí,
  • revmatickém a degenerativním onemocnění kloubů (bedra, kolena, ramena, lokty),
  • při depresích a stavech vyčerpanosti a únavy (doplnění energie do ledvin).

Moxování se kombinuje s jakoukoliv masáží v délce 60 nebo 90 minut.

Více o moxování

Moxování se doporučuje tehdy, je-li do organismu potřeba doplnit jangovou energii – tedy prohřátí, dodat energii a tím rozpohybovat čchi v těle. Používá se preventivně při častém nachlazení, poruchách imunity, k doplnění energie namáhanému tělu, chronickém vyčerpání, časté a silné únavě, chladných končetinách, prohřátí chladných partií (klouby, svaly) revmatických potížích zhoršujících se v chladu, častém močení z důvodu prázdnoty Jangu ledvin, vyhřezlých plotýnkách, bolesti beder, ztuhlosti trapézů, ramen, roztroušené skleróze, posílení ledvin a močového měchýře a celkově k podpoře zdraví a dlouhověkosti.

Terapeut doutnající moxou (směsí bylin) prohřívá akupunkturní nebo akupresurní body na těle klienta ve vzdálenosti 1 – 2 cm nad pokožkou, délka prohřívání se odvíjí cca od 2 – 10 minut na jednom bodu, do úplného prohřátí a zaktivování jeho funkce. Metoda je velice příjemná a účinná. Klient po aplikaci cítí velký příliv energie.

Cena:

Ceny najdete v Ceníku masáží.

Kontakty pro objednání: