BAŇKOVÁNÍ

BAŇKOVÁNÍ

Účinná metoda známá již déle než pět tisíc let, svými účinky pomáhá

  • odstraňovat blokády a ztuhlé svaly
  • detoxikovat organismus
  • příznivě působit na lymfatický systém
  • příznivě ovlivňovat problémy se zažíváním
  • odstraňovat problémy s močovým měchýřem
  • přinášet úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli
  • působit proti otokům a bolestem nohou

Cena:

Ceny najdete v Ceníku masáží.

Kontakty pro objednání:

Jde o velmi jednoduchou metodu, která především ulevuje od bolesti a pomáhá léčit celou řadu onemocnění, především pohybového aparátu. Baňka se, principem podtlaku, přisaje na aplikované místo, kde dochází k maximálnímu prokrvení a vzniku mírných hematomů, které jsou v tomto případě žádoucí. Baňka silným podtlakem přivodí vznik krevních podlitin. Působí tak fyzikálně (tělo se prokrví a uvolní), reflexně (ovlivňuje vnitřní orgány), ale i metabolicky (probudí lymfatický systém člověka, z jehož těla se tak po další dny odplaví velké množství škodlivin). Po přiložení baňky pod tlakem je vtažena kůže i podkoží, dojde k popraskání drobných cévek, zřetelných jako modřina. Malý výron krve a lymfy zvýší cirkulaci krve a přívod kyslíku v okolí. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny a opakovaně vede k úlevě od bolesti v zádech a upraví i funkce příslušného vnitřního orgánu. Účinná doba působení masáže baňkováním je mezi 5 a 20 minutami. Počet návštěv není limitován, příznivé účinky jsou postřehnutelné již po prvních aplikacích baňkování.

Pohyblivé baňkování se provádí pouze s jednou baňkou, která je přisátá jen mírně a pohybuje se ve směru toku lymfy. Dochází k prokrvení celé tkáně, detoxikaci, odstranění blokád a maximální relaxaci. Má podstatný vliv na odstraňování celulitidy, zejména v oblasti hýždí a stehen, ale také například na pažích a břiše.

Indikace:

Masáž šíje – pomáhá odstranit bolesti hlavy, potlačit migrénu a zároveň uvolnit svalstvo v této oblasti.

Masáž bederní páteře – baňkování vám spolehlivě odstraní bolesti zad, baňkování dokonce pomáhá při bolestivé menstruaci a při ledvinových potížích.

Masáž hrudní páteře – provádí se zezadu i zepředu – baňkování pomáhá při suchém kašli, pomáhá ulevit při astmatu, zánětech průdušek a dalších obtížích spojených s kašlem.

Masáž podbřišku – baňkování je výborná metoda při problémech s močovým měchýřem a při častých zánětech močových cest.

Masáž lokte – masáž je účinná při všech bolestech – např. tenisový loket.

Masáž kyčelního kloubu – masáž baňkováním je vhodná při zánětech, bolestech kyčelního kloubu, aplikuje se přímo na postižený kloub.

Masáž kolena – baňkování vás zbaví bolesti kolenního kloubu, pomůže při otocích způsobených namáháním kloubu či při zranění.

Masáž chodidla a kotníku – baňkování při masáži chodidel pomáhá nejen při bolestech, ale i při gynekologických potížích, baňkování zlepšuje funkci srdce a napomáhá prokrvení končetin.

Indikovány jsou jak traumatické stavy v subakutním či subchronickém stadiu i chronické otoky způsobené poruchou lymfatického systému.

Kontraindikace:

Baňkování neprovádíme při trombóze, křečových žílách, gangréně, otevřených ranách nebo hnisavé infekci